Mobil Ödeme İçin Uygulamayı Yükleyin ve Hemen İşlem Yapın

Mobil Ödeme Nakit Çevirme - FNS Kart | Paykasa Trend

Mobil Ödeme Nakit Çevirme
Mobil Ödeme Nakit Çevirme

Mobil Ödeme Nakit Çevirme : Öncelikle mobil ödeme nedir bundan bahsedecek olursak; Kullanmakta olduğunuz mobil operatörün ( Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom) anlaşmalı olduğu yerlerden sadece bir SMS ile alışveriş yapabilmenizi sağlayan ödeme şeklidir. Çok kolay ve hızlı bir şekilde ödeme yapabilmenizi sağlar. Bu yöntem ile alışveriş yapabilmeniz için işyerinin web sitesinin mobil ödeme ile ilgili yerine cep telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Bu işlemin ardından cep telefonunuza SMS olarak onay mesajı otomatik gönderilir. Cep telefonunuza gelen bu SMS’ e onay vermenizle beraber ödemeniz gerçekleşecektir. Yaptığınız bu ödeme eğer mobil hattınız faturalı ise faturanıza yansıyacaktır. Hattınız ön ödemeli ise TL bakiyesinden düşecektir. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Yapılır? Vodafone’ de mobil ödeme de; öncelikle hattınızı mobil ödeme kullanımına açmanız gerekir. Bunun içinde; “MOBILODEME AC” yazıp 7878’e ücretsiz kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Vodafone mobil ödeme de günlük limit 100 TL olarak belirlenmiştir. Eğer hattınız Türk Telekom ise ve Türk Telekom mobil ödeme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ilk yapmanız gereken şey “MOBİLODEME KAYIT ”yazıp 5555’e kısa mesaj atmanız olacaktır. Türk Telekom mobil hattında da aynı Vodafone’de olduğu gibi günlük alışveriş limiti 100 TL olarak belirlenmiştir.Türk Telekom mobil hat kullanıcıları ayda 300 TL lik alışveriş limitine sahip olabilmektedir. Hattınız Turkcell ise ve Turkcell mobil ödeme nasıl yapılır diye soracak olursanız MOBIL ODEME yazarak 2222′ ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Turkcell mobil hatlarda da günlük limit 100 TL olarak belirlenmiştir. Turkcell faturalı hat sahipleri aylık 750 TL limite sahipken Ön ödemeli hat sahipleri aylık 500 TL limite sahiptirler. Böylece Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Yapılır? Öğrendik.

Mobil Ödeme Kapatma

Türk Telekom mobil hattına sahip olan kullanıcılar hattını mobil ödeme kullanımına kapatmak isterlerse ” MOBİLODEME İPTAL” yazıp 5555’e ücretsiz kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır.

Turkcell hat sahipleri hatlarını mobil ödeme kullanımına kapatmak isterse Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bununla beraber ”MOBILODEME İPTAL” yazarak 2222’ye ücretsiz kısa mesaj göndererek de hatlarını mobil ödemeye kapatabilirler. Vodafone hat kullanıcıları hatlarını mobil ödeme kullanımına kapatmak isterse ”MOBILODEME KAPAT” yazıp 7878’e ücretsiz mesaj atmaları yeterli olacaktır.Mobil Ödeme Nakit

Mobil ödeme sistemi ile internet üzerinden oyunlar alınabilir, uygulama marketlerinde sanal alışveriş yapılabilir ve sosyal ağlarda gerekli olduğunda kullanılabilir. Ancak birçok avantajı bulunan mobil ödeme sisteminin tüm bunların yanında dezavantajları da vardır. Bu sistemle ilgili yaşanan en büyük sorun telefon dolandırıcılığının tamamen bu sistem üzerinden yapılmasıdır. Şayet hattınız Vodafone operatörüne bağlı ise ve geçerliliği devam eden Vodafone bedava internet paketlerine sizlerde bakmayı sakın unutmayın.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.movrithhelguk.broker&hl=tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iptv